U nás kombinujeme školící prvky a učení s praktickými dovednostmi.
Stáže pojímáme tak, abyste měli možnost získat odborné znalosti a rovnou je prakticky využít. Ověříte si jejich funkčnost přímo v našich službách.

V Neposedovi budete moci pracovat společně se sociálními pracovníky, pedagogy, adiktology, sociology, psychoterapeuty, markeťáky i programátory.

Stáže umožňujeme zdarma, chceme umožnit co nejvíce lidem získat praktické a odborné zkušenosti v sociálních službách.

V Neposedovi totiž věříme, že sociální služby jsou zajímavé a originální. Poskytují rozmanitou škálu osobností jak mezi pracovníky, tak klienty a tím pestrou paletou životních příběhů.

Proto tuto možnost otevíráme co nejvíce lidem, kteří sociální oblast studují nebo se rozhodují, jakým směrem se ve svém studijním i pracovním životě vydají. 
Stáže jsou možné i pro rekvalifikační kurzy od Úřadu práce.

Krátkodobé stáže

Trvá týden v kuse, kratší praxe poskytujeme pouze kolegům a zahraničním odborníkům.

Pravidelné a dlouhodobé stáže

Probíhají formou 1-2 dny v týdnu v rámci jednoho semestru. Mohou být delší, třeba 2 týdny v kuse, každý pracovní den. Vše je o dohodě.

Exkurze

Mohou být formou komentované prohlídky služeb a lokalit. Možné je i přímé zapojení do činnosti pod dohledem našich pracovníků.

Jak Stáž obvykle probíhá?

Stážista i stážistka:

  • má k dispozici kolegu či kolegyni, na které se v rámci praxe obrací. Ti jej praxí provází. Respektuje jejich vedení.
  • může se bezprostředně ptát na vše, co souvisí s jeho přítomností na praxi, s výjimkou informací podléhajícím zásadám mlčenlivost a GDPR.
  • nezasahuje samostatně bez vědomí pracovníků do přímé práce s klienty, informuje pracovníky o poznatcích z kontaktu s klienty, které považuje během praxe za důležité.

Máte jakékoliv otázky? Ozvěte se, rádi vám vše zodpovíme.

Ke stážím se k nám hlásí jak studenti z rozmanitých škol a oborů, tak zkušení lidé, kteří se rozhodnou zcela změnit svůj kariérní život a vydají se na cestu podpory a pomoci. Ročně se věnujeme 120 hodin stážistům, stážistkám a praktikantům.

 

Kontakt

Přihlaste se na stáž, praxi nebo exkurzi


Něco základního o vás (1/5)

Něco o vašem vzdělání (2/5)

Vaše zkušenosti (3/5)

Vaše očekávání (4/5)

Nakonec pár "drobností" (5/5)